ZAMEK HOTEL*** RESTAURACJA KONFERENCJE WESELA AKTUALNOŚCI KONTAKT

Wśród pobliskich atrakcji należy wymienić: Zamek Książ wraz z tarasami i tunelem podziemnym, Stado Ogierów Książ (możliwość jazdy konnej oraz wynajęcia bryczki), Ruiny Starego Książa i zamku Cisy, Palmiarnię Lubiechowską z egzotyczną, unikatową roślinnością, Uzdrowisko Szczawno- Zdrój, Park Wodny w Świebodzicach.

Liczne szlaki piesze i rowerowe na terenie otaczającego parku, a wśród nich malownicza Dolina Pełcznicy i Jeziorko Daisy.

Palmiarnia w Lubiechowie powstała z inicjatywy ostatniego przedstawiciela rodu Hochbergów na Zamku Książ – Jana Henryka XV. Książę budował ją z myślą o swojej  małżonce Marii Teresie Cornwallis – West, zwanej Daisy, która była miłośniczką pięknych kwiatów i oryginalnych roślin. Obecnie w palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i różnych kontynentów. Szczególną uwagę zwracają tu olbrzymie palmy i bogata kolekcja kaktusów.

Stara Kopalnia w Wałbrzychu Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Kopalnia powstała w XVII wieku, wydobycie węgla zakończono w niej w 1996 roku. Na jej terenie znajdują się unikatowe w skali Europy  i świata zachowane obiekty architektury przemysłowej.

Pałac w Jedlince – pochodzący z XVII wieku i wybudowany w stylu barokowym. Po II Wojnie Światowej funkcjonował jako magazyn zboża dla pobliskiego PGR-u. W 2004 roku wykupiony przez prywatnego właściciela, odnowiony i udostępniony zwiedzającym.

Podziemne miasto Osówka podziemny kompleks, który służył Nazistom w czasie II Wojny Światowej. Dziś odrestaurowany i oddany do zwiedzania.

Jedlina – Zdrój kurort uzdrowiskowy malowniczo wkomponowany w Góry Wałbrzyskie. Tradycje uzdrowiskowe sięgają tu przełomu XVII – XVIII wieku. Miasto oferuje wiele atrakcji :

  • park linowy (Czarodziejska Góra „Relax”)

  • całoroczny tor saneczkowy

  • wyciąg narciarski ze sztucznie zaśnieżanym i ratrakowanym stokiem.

Projekt „Riese” 

Podziemia projektu „Olbrzym” w Górach Sowich. To jedna z największych tajemnic II wojny światowej. W latach 1943 – 45 w okolicach Jedliny – Zdrój drążono system podziemi o do dziś nie wyjaśnionym przeznaczeniu. Być może miała się tu znajdować kolejna tajna kwatera Hitlera, miejsce planowanej produkcji hitlerowskiej bomby atomowej lub części do rakiet V1 i V2. To jeszcze nie wszystkie tajemnice podziemi. Dla turystów są udostępnione niektóre kompleksy podziemi :

Kościół Pokoju w Świdnicy – wybudowany po podpisaniu traktatu Westfalskiego, a dziś należący do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Uzdrowisko Szczawno Zdrój (8 km od Wałbrzycha) – uzdrowisko z bogatą ofertą zabiegów i rehabilitacji.

W okolicy znajdują się liczne szlaki turystyczne i spacerowe.


 

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
Hotel zamek Książ Wałbrzych - Restauracja, wesele, imprezy - zamek w Wałbrzychu