ZAMEK HOTEL*** RESTAURACJA KONFERENCJE WESELA AKTUALNOŚCI KONTAKT

TRASA „KSIĄŻ BAROKOWY”

Zwiedzanie z przewodnikiem tylko dla grup zorganizowanych (powyżej 15 osób) po wcześniejszej awizacji. Jest to podstawowa trasa turystyczna, podczas której turysta poznaje historię zamku i jego mieszkańców. Trasa z przewodnikiem prowadzi przez salony barokowe: Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier oraz Salon Barokowy. Ostatnim punktem zwiedzania z przewodnikiem jest „Skałka Szczęścia”, skąd schodząc do Karczmy Rycerskiej można udać się w sezonie letnim bezpośrednio na tarasy. Czas zwiedzania: ok. 30 min.

TRASA „ŚLADAMI HOCHBERGÓW”

Zwiedzanie z przewodnikiem tylko dla grup zorganizowanych (powyżej 15 osób) po wcześniejszej awizacji. Zwiedzanie tą trasą rozpoczyna się podobnie jak trasa „Książ barokowy”, następnie turyści poznają najstarsze pomieszczenia zamkowe, które zostały przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez sale zamkowe tj.: Hol Myśliwski, Kompleks Sali Balowej, Salę Konrada z Czarnym Dziedzińcem. Elementem zwiedzania zamku może być również wystawa „Sekrety z zamkowej szuflady” Czas zwiedzania: ok. 50 min

TRASA „OD PIASTÓW DO TAJEMNIC II WOJNY ŚWIATOWEJ”

Zwiedzanie z przewodnikiem dla turystów indywidualnych i grup zorganizowanych (powyżej 15 osób). Jest to trasa turystyczna, która rozpoczyna się podobnie jak trasa „Śladami Hochbergów”. Jednak po zwiedzaniu zamku, w tym salonów barokowych, zniszczonych pomieszczeń z okresu II wojny światowej, jak i innych sal zamkowych, turyści udają się na tarasy i z ich poziomu wchodzą do tunelu z okresu II wojny światowej, na poziomie 15 m pod zamkiem. Dla turystów udostępniona jest część tunelu o długości 96 m, szerokości 1,5 m oraz wysokości 2,5 m, kończącego się niedokończoną klatką schodową. Czas zwiedzania: ok. 70 min. Turyści po zakończonej trasie będą mogli zostać na tarasach w sezonie letnim bądź wrócić z przewodnikiem na zamek, aby dalej zwiedzać zamek i tarasy indywidualnie.

TRASA SZLAKIEM DAISY – zamek, tarasy, park

Zwiedzanie z przewodnikiem tylko dla grup zorganizowanych (powyżej 15 osób) po wcześniejszej awizacji.

Trasa obejmuje zwiedzanie zamku, tak jak w trakcie zwiedzania trasą „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej” i jest poszerzona o zwiedzanie tarasów zamkowych (przejście tarasami dookoła zamku), a także o zwiedzanie parku. W ramach trasy parkowej grupa dochodzi zabytkową aleją lipową pod Kaplicę Grobową Hochbergów, skąd przechodzi na punkt widokowy, z którego podziwiać można zamek i Wąwóz Pełcznicy. Z punktu widokowego turyści wracają pod budynek bramny zamku. Czas zwiedzania: ok. 120 min.

WIEŻA

Dodatkową atrakcją jest wejście na zamkową wieżę, skąd roztacza się piękna panorama na Sudety i okolicę. Przy dobrej przejrzystości powietrza widok sięga nawet do 100 km w linii prostej. Wieża stanowi najlepszy punkt widokowy w okolicy.

Wejście na wieżę jest realizowane po zakończonym przejściu danej trasy wyłącznie jako dodatek do tras turystycznych z przewodnikiem. 

TARASY

Tarasy są częścią tras turystycznych, mogą stanowić również osobne wejście. W miesiącach od kwietnia do września zwiedzić możemy 11 tarasów części południowo – zachodniej zamku.

ZWIEDZANIE INDYWIDUALNE

Istnieje możliwość zwiedzenia zamku indywidualnie – bez przewodnika, posługując się tablicami wyznaczającymi kierunek zwiedzania.

STAJNIE ZAMKOWE

Dodatkową atrakcją turystyczną jest zwiedzanie stajni zamkowych, powozowni i krytej ujeżdżalni- jednej z najpiękniejszych hal tego typu w Europie, zbudowanej w całości z drewna modrzewiowego bez użycia gwoździ. Oferta stajni zamkowych obejmuje także przejażdżki konne: jazdę indywidualną, jazdę w grupie, jazdę w terenie oraz jazdę na lonży (oferta skierowana do początkujących) oraz przejażdżki zaprzęgami konnymi: „tramwajem” (12 osób), bryczką „Polowiec” (4 – 5 osób), bryczką vis a vis (szczególnie polecana podczas uroczystości ślubnych), bryczką Victoria (4 – 5 osób) oraz zielonym brekiem (6 – 7 osób).

 

W sprawie cen i rezerwacji prosimy o kontakt z punktem obsługi klienta

tel. 074 66 43 834/872


 

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
Hotel zamek Książ Wałbrzych - Restauracja, wesele, imprezy - zamek w Wałbrzychu